"Посилення морської складової безпеки НАТО в рамках реалізації Морської стратегії Альянсу". Аналітична записка04.04.2018

Анотація

 

Морська стратегія Альянсу 2011 р. є фундаментальним документом для формування сил, можливостей, підтримання готовності й планування в морському середовищі безпеки. Особливої уваги приділено ефективності реалізації Стратегії в контексті трансформації НАТО, зокрема процесу оборонного планування як ключового елементу трансформації морських можливостей.

 

Реалізація Морської стратегії НАТО в контексті нового середовища безпеки спрямована на підвищення ефективності всього спектра морських можливостей Альянсу. Це відбувається через впровадження й здійснення низки заходів в рамках Плану дій у галузі готовності (ПДГ), адаптації морського компоненту Сил реагування НАТО (СРН) до рівня Об’єднаних сил надзвичайно високої готовності.

 

Значна інтенсифікація заходів з 2014 р., спрямованих на забезпечення, в першу чергу, стримування та колективної оборони, спонукає до появи експертної дискусії щодо необхідності оновлення Морської стратегії у відповідності до нової безпекової ситуації, зокрема, агресивної поведінки Росії. Оновлення Морської Стратегії НАТО має бути зосереджене на визначенні політики, можливостей та операцій, що забезпечуватимуть захист інтересам Альянсу у морській сфері, а також на створенні потенціалів та взаємосумісних морських сил, здатних забезпечувати й підтримувати вседоменний доступ. Вдосконалення Морської стратегії Альянсу включатиме вироблення об’єднаного стратегічного бачення НАТО та ЄС, а також повноцінне включення партнерів.

 

У відповідності до мети, визначеної в Стратегії національної безпеки України щодо забезпечення інтеграції до ЄС та формування умов для вступу в НАТО, доцільним вважається дослідження та аналіз відповідних документів НАТО та ЄС з метою імплементації досвіду країн-членів при формування Морської стратегії України.

 

завантажити
читайте також:
23.07.2018 Стаття заступника директора Регионального філіала НІСД в м. Дніпро О.Їжака у газеті "Дзеркало Тижня"
13.06.2018 "Унормування нормативно-правової бази співпраці Україна - США в оборонній сфері". Аналітична записка
26.04.2018 "Сучасні науково-технологічні можливості в оборонній сфері". Аналітична записка
04.04.2018 "Шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі (дорожня карта)". Аналітична записка
04.04.2018 "Проблемні питання відтворення боєприпасної галузі ОПК України в умовах гібридної війни та шляхи їх вирішення". Аналітична записка