"Сучасні науково-технологічні можливості в оборонній сфері". Аналітична записка26.04.2018

Анотація

 

Наводиться характеристика науково-технологічних укладів в реаліях сучасного глобалізованого світу. Стверджується наявність впливу технологічного розвитку країни на забезпечення силових структур озброєнням та військовою технікою (ОВТ) відповідного рівня.

 

В сучасній геополітичній ситуації централізоване управління оборонними підприємствами не забезпечує їх конкурентоспроможності. Науково-технологічний фундамент ОПК України сформовано в 80-ті роки, що визначає функціонування оборонних підприємств на базі четвертого технологічного рівня.

 

Російська агресія, що призвела до анексії Криму та окупації окремих районів Донбасу, загальмувала технологічний прогрес української економіки. Першочерговими завданням ОПК України стало забезпечення виробництва озброєння та військової техніки на основі успадкованої технологічної бази.

 

Наводяться основні виклики на шляху впровадження новітніх технологій, які обмежують можливості впровадження інноваційних проектів. Проаналізовано досвід переозброєння ЗС РФ, головним завданням якого було визначено доведення частки сучасного озброєння та ВТ до рівня 70% у 2020 році. Спроби забезпечити виконання цього завдання виявились безуспішними, навіть при зміні термінів виконання (2025 р.), що зумовило суттєвий перегляд положень Державної Програми.

 

Розглядається досвід США з впровадження новітніх технологій через Агентство передових оборонних дослідницьких проектів (DARPA), підпорядковане Міністерству оборони.

 

Бойові дії на Сході України виявили реальні можливості озброєння та військової техніки обох сторін конфлікту. Узагальнено оцінки зарубіжних та вітчизняних експертів стосовно можливих напрямів протидії агресії РФ на Донбасі.

Пропонується використати наявний потенціал у сфері ракетних технологій для розроблення та виробництва ракетного озброєння (в правових межах РСМД), що суттєво підвищить рівень обороноздатності української держави й сприятиме неядерному стримуванню агресора.

 

завантажити
читайте також:
23.07.2018 Стаття заступника директора Регионального філіала НІСД в м. Дніпро О.Їжака у газеті "Дзеркало Тижня"
13.06.2018 "Унормування нормативно-правової бази співпраці Україна - США в оборонній сфері". Аналітична записка
04.04.2018 "Посилення морської складової безпеки НАТО в рамках реалізації Морської стратегії Альянсу". Аналітична записка
04.04.2018 "Шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі (дорожня карта)". Аналітична записка
04.04.2018 "Проблемні питання відтворення боєприпасної галузі ОПК України в умовах гібридної війни та шляхи їх вирішення". Аналітична записка