"Криза оборонної реформи 2000-2010 років. Нові умови, рішення, результати". Аналітична доповідьАнотація

 

Представлене дослідження узагальнює низку тематичних розробок Регіонального філіалу НІСД в м. Дніпропетровську з основних аспектів оборонної реформи, якості її нормативно-правового забезпечення, передумов та чинників кризових явищ, методичних підходів і механізмів вирішення ключових проблем.

 

Хроніку розвитку основних подій та їх параметричне вираження представлено в офіційних оцінках Міністерства оборони й трактовках національних і європейських експертів.

 

У динаміці розвитку кризової ситуації визначено тенденції змін основних показників оборонної сфери. Аналіз реформи надано як у концептуальному плані, так і в координатах намічених Стратегією національної безпеки України напрямів розвитку Воєнної організації і Збройних Сил – за станом їх реалізації на кінець 2009 року.

 

Особливий акцент зроблено на параметрі чисельності Збройних Сил, як чиннику реформування, обороноздатності й політики безпеки.

 

Виділено основні чинники впливу, проаналізовано їх передумови й показано доцільні шляхи вирішення проблем.

Розглянуто ініціативи й рішення нового політичного керівництва держави та проаналізовано стан їх виконання. У контексті його настанов і завдань запропоновано першочергові заходи подолання кризи оборонної сфери.

 

завантажити
читайте також:
"Низьковуглецева енергетика в регіонах України – перспективи та можливості подальшого розвитку". Аналітична доповідь
"Регіональна енергетична політика. Основні проблеми і завдання". Аналітична доповідь
"Багатонаціональні військові формування НАТО, ЄС і ОДКБ. Можливості для України". Аналітична доповідь
"Модернізація української держави як чинник забезпечення її конкурентоспроможності в сучасному безпековому середовищі". Аналітична доповідь
"Основні питання політики розвитку електроенергетичної галузі України". Аналітична доповідь